Om Christine

Christine:

Jeg er født i 1983, og oppvokst på Konnerud, Drammen.
Jeg kjøpte Dalsrud Gård i 2002 og flyttet inn i 2003, og på den tiden holdt jeg aktivt på med hest. Da jeg fikk dårligere helse og etterhvert diagnosen MS i 2006, roet jeg ned hesteholdet. Etter mange år med hest solgte min siste i mars 2010.
Jeg er utdannet agronom,med de to første årene på hestelinja. Jeg har jobbet som labansvarlig på Ur & Foto i mange år, men er nå uføretrygdet grunnet MS.
I Nov/des`16 var jeg i Moskva og tok stamcellebehandling, og håper nå på en bedre MS-hverdag.
Dalsrud Gård ble solgt i 2020.
Jeg bor i Svarstad i en koselig enebolig med 4 mål tomt. En super plass for hundene 🙂

Jeg driver aktivt med hund og vi trener lydighet, rik, rallylydighet og spor. Jeg er utdannet hundeinstruktør gjennom Nordbys hundesenter, har gått flere etterutdanninger/seminarer og holder kurs på forespørsel. Jeg er veldig glad i å gå på kurs, og det er alltid gøy og spennende å lære mer om hund.
Jeg er autorisert Rallylydighetsdommer, og godkjent NRL-instruktør.
Jeg er også godkjent instruktør for Røde Kors sitt kurs «Besøksvenn med hund».

UTDANNING/KURS:

¤ GK Naturbruk Lier vgs 99/00
¤ Stefan Forsman Horsemanship Grunnkurs
¤ VK1 landbruk og naturforvaltning m/ vekt på hesterøkt Lier vgs 00/01
¤ Cambridge Examination Young Enterprise
¤ VKII Allsidig landbruk. Ål vgs avd Lien 01/02
¤ Instruktørutdanning Nordby Hundesenter `10
m/foredrag av bl.a. Runar Næss,Wenke deLange og Kenneth Larsen.
¤ NKK Oppdretterskolen del 2  `10
¤ NKK Konferansen Hund & Samfunn `10
¤ PawPeds Grunnkurs om katt G1 `11
¤ ASKN Oppdretterseminar `12
Foredragsholdere: Ernst-Otto Ropstad,Hanna Helgeland og Kristin W.Prestrud
¤ Seminar Drm Hundesenter : Lars Fält «Problemhunder» `12
¤ Seminar Drm Hundesenter : Lars Fält «Sporhunden og luktene» `12
¤ Foredrag: Runar Næss «Hunden din er ulv,hvem er du?» `12
¤ Seminar Drm Hundesenter : Lars Fält «Valpeutvikling» `13
¤ Seminar Drm Hundesenter : Lars Fält «Hundens sanser» `13
¤ NKK`s Kynologikurs `13
¤ Foredrag: Thomas Thorvaldsen «Kommunikasjon med hund»`13
¤ Foredrag: Vegar Nordby «Håndtering og forebygging av utfordrende adferd»`13
¤ Seminar om undervisnings- og foredragsmetoder Lisbeth Borg `13
¤ Ernæringskurs Holmestrand Hund & Katt – Royal Canin `13
¤ Workshop Åsa Ahlbom «Valpeoppfostring m/følelser og respekt» Drm Hundesenter `14
¤ Dommerutdanning Del 1 Norsk Rallylydighets Klubb`14
¤ Ernæringskurs «Foring av sportshunden» Royal Canin´14
¤ Foredrag: Thomas Thorvaldsen «Hundeadferd» `14
¤ Seminar Drm Hundesenter: Anders Hallgren «Farlige hunder/den moderne instruktøren»`15
¤ Foredrag Drm Hundesenter: Anders Hallgren «Hundens psykologi og hundeierens…»`15
¤ Dommerseminar Norsk Rallylydighets Klubb`15
¤ Rallylydighetsdommer NRL/NKK`16
¤ Dommerseminar Norsk Rallylydighets Klubb`17
¤ NKK Oppdretterskolen Del 1 `17
¤ Rasekunnskap Drm Hundesenter Forleser: Annelie Isaksson`17
¤ Introduksjon til Røde Kors og Temakurs Omsorg-besøkstjenesten Eidene`17
¤ Grunnkurs Psykososial Førstehjelp Røde Kors Eidene`17
¤ Norsk Grunnkurs Førstehjelp (NGF) Røde Kors Eidene`17
¤ Dommerseminar Norsk Rallylydighets Klubb`19
¤ Instruktør Besøksvenn med hund Røde Kors`19
¤ Animals in Control/Flyt i treningspasset – Carpe Momentum`19

Lydighet:
¤ Valpekurs Nordbys `06 Instruktør: Ingeborg Wold (Sara)
¤ Unghundkurs Nordbys `06 Instruktør: Ingeborg Wold (Sara)
¤ Bronsemerketkurs Nordbys `07 Instruktør: Benedikte Skaarnes (Sara)
¤ Grunnkurs Oslo Hundeskole `09 Instruktør: Linda Hegner Aas-Haug (Foxy)
¤ Bronsemerkekurs DBHK `09 Instruktør: Kjersti Johansen(Foxy,ikke fullført)
¤ Bronsemerkekurs Nordbys `09 Instruktør: Linn Gareid (Foxy)
¤ Konkurransekurs Rekrutt/Kl 1 `10 DBHK Instruktører: Renate Lund & B. Skaarnes (Foxy)
¤ Konkurransekurs Kl 1/2 Drm.Hundepark `10 Instruktører: R. Lund & B. Skaarnes (Foxy)
¤ Konkurransekurs Kl 1/2 Drm.Hundepark `10 Instruktør: Renate Lund (Foxy)
¤ Valpekurs Drm.Hundepark`10 Instruktør: Liv Sandseter (Gira)
¤ Bronsemerkekurs Nordbys`12 Instruktør: Vegar Nordby (Gira)
¤ Valpekurs Nordbys`14 Instruktør: Linn Gjersing (Bella)
¤ Brukshelg ASKN Torpomoen`14 LP Instruktør: Hilde Ulvatne Mathinsen (Gira, Bella)
¤ 1-dagskurs LP med Lise Storelid Dalsrud Gård`14 (Bella)
¤ Hverdagslydighet Oslo Hundeskole avd. Buskerud Lier´15 (Bella)
¤ Lydighetskurs Instruktør: Odd Jøran Eide Holmestrand´15 (Gira, Bella)
¤ Lydighetskurs Instruktør: Odd Jøran Eide Dalsrud Gård´15 (Gira, Bella)
¤ Bronsemerkekurs Nordbys´15 Instruktør: Victoria Moen (Bella)
¤ Lydighetskurs Sande´15 Instruktør: Rikke Svele (Bella)
¤ Lydighetskurs Instruktør: Odd Jøran Eide Dalsrud Gård´15 (Gira, Bella)
¤ Lydighetskurs Instruktør: Odd Jøran Eide Dalsrud Gård´16 (Gira, Bella)
¤ Lydighetskurs Dagtid Instruktør: Rikke Svele Dalsrud Gård`16 (Bella)
¤ Lydighetskurs Sande´17 Instruktør: Rikke Svele (Gira)
¤ Valpekurs Nordbys`18 Instruktør: Victoria Moen (Contra)
¤ Aussiecamp Dalsrud Gård`18 Instruktør: Liza Hasselquist, SE (Gira, Contra)
¤ Hundeførerkurs Dalsrud Gård´18 Instruktør: Odd Jøran Eide (Gira, Contra)
¤ Lydighetskurs Dalsrud Gård´18 Instruktør: Odd Jøran Eide (Gira, Contra)
¤ Lydighetskurs Dalsrud Gård´19 Instruktør: Odd Jøran Eide (Bella)
¤ Aussiecamp Dalsrud Gård`19 Instruktør: Liza Hasselquist, SE (Bella, Contra)
¤ Lydighetskurs Dalsrud Gård´19 Instruktør: Odd Jøran Eide (Contra)

RIK:
¤ Ferdselprøvekurs ASKN`13 Instruktør: Torill & Trond Groth (Gira)
¤ RIK Grunnkurs Holmestrand Hundeklubb`14 Instruktør: Rolf Hegg (Foxy)
¤ Gruppe C IPO Holmestrand Hundeklubb`16 Instruktør: Nick Vannerom, Belgia (Gira)
¤ Gruppe C IPO Holmestrand Hundeklubb`17 Instruktør: Nick Vannerom, Belgia (Gira)
¤ Gruppe C IPO Holmestrand Hundeklubb`18 Instruktør: Nick Vannerom, Belgia (Gira)
¤ Gruppe C IPO Holmestrand Hundeklubb`18 Instruktør: Nick Vannerom, Belgia (Gira)
¤ RIK Lydighetskurs Holmestrand `18 Instruktør: Cathrine Stenmoe (Gira, Bella)
¤ Gruppe C IPO Holmestrand Hundeklubb`18 Instruktør: Brane, Slovenia (Gira)
¤ RIK IPO-kurs Dalsrud Gård `18 Instruktør: Michael Olsson, Sverige (Gira, Contra)

Rallylydighet:
¤ Introkurs DBHK `10 Instruktør: Hilde Nysether (Foxy)
¤ Videregående kurs 1 Dalsrud`11 Instruktør: Birthe Sjuls Thoresen (Foxy)
¤ Videregående kurs 1 Dalsrud`12 Instruktør: Birthe Sjuls Thoresen (Foxy,Gira)
¤ 1-dagskurs kl3-Elite Dalsrud`13 Instruktør: Hilde Nysether (Foxy,Gira)
¤ 1-dagskurs Elite Dalsrud `13 Instruktør: Hilde Nysether (Gira)
¤ 1-dagskurs Elite Dalsrud `16 Instruktør: Hilde Nysether (Gira)

Gjeterhund:
¤ Gjeterhundkurs ASKN `10  Instruktør: Karen Bilstad (Foxy)
¤ Gjeterhundkurs Vågå Instruktør: Ørjan Halvorsen`17 (Gira, Bella)
¤ Gjeterhundkurs Sverige`18 Instruktør: Rick Hardin, USA (Contra)
¤ Gjeterhundkurs Vågå`18 Instruktør: Ørjan Halvorsen (Contra)
¤ Gjeterhundkurs Guldtackan`18 Instruktør: Lena Eriksson, SE (Contra)

Agility:
¤ Hinderinnlæring  DHP `11 Instruktør: Vicky Moen (Foxy)
¤ Nybegynnerkurs  DHP`11 Instruktør: Anne Christine Brenna (Foxy)
¤ Handlingkurs ASKN`11 Instruktør: Grete Kristine Kristiansen (Foxy)
¤ Nybegynnerkurs Holmestrand`18 Instruktør: Rikke Svele (Contra, Bella)

Annet:

¤ Ringtreningskurs DBHK `10  Instruktør: Tone Orre (Foxy)
¤ Assistansehund-prosjekt Ås `11-12 Instruktør: Line Sandstedt og Anne Østli (Gira,Foxy)
¤ Treibballkurs ASKN `11 Instruktør: Maria Odh,Sverige (Foxy)
¤ Blodsporkurs Sande JFF `11 Instruktør: Per Hoff (Foxy)
¤ Brukskurs ASKN`11 Instruktør: Tom Larsen (Foxy & Gira)
¤ Introkurs i Smeller Drm. Hundesenter`15 Instruktør: Gro Saugerud/Gry Brudheim
¤ Clinic Beast Mode Engaged m/ Jørgen Rørvik & Maren Teien´15 (observatør lørdag)
¤ Markeringskurs Spesialsøk Instruktør: Rikke Svele, Holmestrand`17 (Gira, Bella)
¤ Nybegynnerkurs Spesialsøk Instruktør: Rikke Svele og Heidi Kitter, Holmestrand `17 (Gira, Bella)
¤ ASKN Brukshelg Sjodalen, Vågå `17 Spor Instruktør: Morten Hansen (Gira)
¤ Trikseprøvekurs Hunde i Fokus Drm HP`19 Instruktør: Nina Haaland (Bella)

Medlem i:
– Australian Shepherd Klubb Norge
– Holmestrand Hundeklubb
– Norsk Kennel Klubb
– Norsk Rallylydighetsklubb
– Sande Røde Kors
– Norges Jeger- og Fiskerforbund